pl en de
hotel polanin
hotel restauracja szkolenia spa

Zabiegi.

Sauna infrared

Promieniowanie podczerwone jest promieniowaniem elektromagnetycznym o wysokich właściwościach leczniczych, od lat z powodzeniem wykorzystywanym w fizykoterapii. Stanowi ono 40% promieniowania słonecznego, można więc powiedzieć, że w kabinie Infrared korzystamy z dobroczynnego działania słońca - dającego ciepło i dobre samopoczucie psychofizyczne, bez udziału szkodliwych promieni UV.


Sauna sucha
Sauna sucha, nazywana też staroszwedzką, charakteryzuje się najbardziej drastycznymi warunkami użytkowania.
 Temperatura powietrza osiąga tam bowiem nawet 90 - 100°C, a wilgotność względna wynosi tylko około 10%.
Wprawdzie osoba zażywająca takiej kąpieli szybko się poci, ale skóra błyskawicznie wysusza się,
a włosy stają się tak gorące, że aż zaczynają parzyć, a co dopiero mówić o oddychaniu.
Niewiele osób jest w stanie to wytrzymać, dlatego z suchej sauny korzysta się rzadziej niż z  sauny mokrej.


Sollux – lampa infrared
Zabieg powoduje zmniejszenie napięcia mięśni szkieletowych i gładkich, uśmierza ból, zwiększa przemianę materii i przyspiesza procesy gojenia się ran.


Masaż klasyczny (szwedzki)
Masaż ten przyspiesza regenerację tkanek,skóra staje się bardziej dotleniona i ukrwiona, dzięki czemu poprawia się jej elastyczność i uzyskuje zdrowy wygląd. Masaż klasyczny pozwala na wyeliminowanie napięcia w okolicach kręgosłupa, mięśni pleców i karku oraz koryguje zmiany w układzie kostnym. Ponadto wpływa zbawiennie na psychikę, wprawia w dobry nastrój i poprawia samopoczucie.
- m. całościowy
- m. częściowy


Masaż relaksacyjny wspomagany aromaterapią
Masaż relaksacyjny jest wspomagany aromaterapią, ponieważ podczas masowania wykorzystuje się olejki eteryczne, świece zapachowe, kadzidełka. Dodatkowo efekt wzmacnia spokojna muzyka relaksacyjna. Ten typ masażu pomaga pozbyć się stresu i wiążących się z nim dolegliwości, takich jak bóle głowy, spadek koncentracji uwagi, obniżenie nastroju, stany depresyjne i ogólne zmęczenie.


Masaż gorącymi kamieniami
Relaksuje, odpręża oraz przywraca równowagę psychofizyczną. Masaż gorącymi kamieniami pozytywnie wpływa na wzrost energii i spadek poziomu stresu.


Aquavibron
Stosowany do masażu leczniczego, przynosi odprężenie po codziennym stresie. Dzięki stosowaniu Aquavibron można pozbyć się wielu drobnych, lecz uciążliwych dolegliwości oraz złagodzić ich objawy.


Kąpiel perełkowa
Poprzez wykorzystanie oddziaływania fizycznego i mechanicznego wody na organizm człowieka hydromasaż powoduje rozluźnienie tkanek, napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia, zmniejszenie bólu.

hotel